گزارش تجلیل از عید سعید قربان توسط کانون افغانستانی های فنلند در هلسینکی + عکس

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

گزارش تجلیل از عید سعید قربان توسط کانون افغانستانی های فنلند در هلسینکی + عکس

 

بتاریخ 17.09.2016 روز شنبه از ساعت 17.00 تا 20.00 به مناسبت عید سعید اضحی طی جشنواره با شکوهی با حضور هیات موسسان  و سایر اعضای کانون و خانواده های عزیز افغانستانی در سالن مالمی تالو هلسینکی تجلیل گردید.

 

برنامه ها با مجری گری خانم زهرا دهقان زاده و احمد علی زاده آغاز گردید.

 در ابتدای برنامه پیام کانون افغانستانی های فنلند توسط اقای نبی قانع زاده عضو هیات موسسان کانون خوانده شد وی ضمن تبریک عید سعید قربان بخشی از برنامه های آینده کانون را اعلام کرد و یاد اور شد کانون افغانستانی های فنلند مانند گذشته برنامه های اموزشی زبان فارسی دری برای اطفال و نوجوانان و کلاسهای ورزشی زیر نظر اساتید مجرب در پوکین مکی  هلسینکی مرکز فعالیتهای کانون آغاز خواهد شد و از مردم خواست تا با سهیم شدن دراین برنامه ها از این فرصتهای اموزشی استفاده نمایند.

پس از آیشان اقای حامد شفایی عضو هیات موسسان کانون در ارتباط به وفق یابی و چگونگی زندگی در فنلند برای پناهجویان و پناهندگان صحبت کوتاهی نمود.

انگاه اقای علی احمدی با فکاهی ها و طنزهای خویش لبخند به لبان حضار نشاند.

در قسمت در یگری برنامه آقای علی سینا با خواندن رب که از درد رنج مردم در قالب این اشعار ، به هنر نمایی پرداخت.

 در این قسمت از برنامه کلیپ کوتاهی از ورزش ووشو کنگفو که در سالهای قبل توسط اقای پیک تهیه و اماده شده بود پخش گردید. انجمن ورزشی ووشو کنگفو فنلند نمایش رزمی و رقص شیر را درمناسبت های مختلف فرهنگی درسطح شهر بمایش میگذارد واین مستند کوتاه ازمرکزشهر هلسینکی تهیه شده بود قابل یاد اوری اینکه ؛بانی انجمن ووشو کونگفو درفنلند و استاد آن، حامد شفایی می باشد.

 

در بخش دیگری از جشنواره ورزشکاران رزمی آقای عیسی رضایی ، آقای حبیب عالمی و نادیه رضایی بطور مشترک و جداگانه نمایشهای زیبای را به اجرا گذاشتند و مورد توجه حضار قرار گرفت.

پایان بخش برنامه ها اجرای اهنگ و موسیقی بود که توسط حامد جان پاینده ، قاسم جان عظیمی و سلیم جان اجرا گردید و حضار از برنامه های موسیقی و پایکوبی جوانان لذت بردند.

برنامه ها با اهدای شاخه های گل که توسط فرشاد جان نظام تهیه شده بود توسط آقایان پیک ، قانع زاده و خانم زهرا خاوری به عزیزان که در برنامه های جشنواره سهیم بودند اهدا گردید.

در پایان از همه دوستان که در غنامندی برنامه ها سهم گرفته بودند تشکر و قدردانی گردید.

تهیه گزارش توسط : بخش فرهنگی کانون

 

 

 

 

  

 

  

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1168
ديروز2009
اين هفته8556
اين ماه28485
در كل1394134

Who Is Online

Guests : 139 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)