هویت همه مسافران در حوزه شینگن کنترول خواهد شد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

از امروز به بعد تمام کسانی که در مرزهای حوزه شینگن در اتحادیه اروپا سفر می کنند، هویت شان کنترول شده و اطلاعات شان در مرکز ذخیره معلومات بررسی می شود.

 

Grenzübergang Ungarn Serbien (Getty Images/Afp/Csaba Segesvari)

قوانین جدیدی که از سوی کمیسیون اتحادیه اروپا اعلام شده اند، از همه کشورهای عضو این اتحادیه می خواهد که در حوزه شینگن اطلاعات در مورد همه مسافرانی را که داخل و یا خارج از اتحادیه می شوند، با اطلاعات ذخیرۀ مرکزی مقایسه کنند. در این میان به همه مسافران ابلاغ شده است که بدین منظور شاید در مرزهای زمینی و میدان های هوایی مجبور به انتظار طولانی شوند.

از امروز جمعه (۷ اپریل ۲۰۱۷) در همه سرحدات حوزۀ شینگن مسافران کنترول می‌شوند. این کنترول قبلاً تنها در مورد اتباع خارجی در مرز های بیرونی اتحادیۀ اروپا صورت می‌گرفت، اما از امروز به بعد همه مسافران، به شمول اتباع کشورهای عضو این اتحادیه کنترول می‌شوند.

 

EU Passkontrollen Grenze in Straßburg (Reuters/V. Kessler)

کنترول مرزی در فرانسه

 

اتحادیۀ اروپا می‌گوید که هدف این کنترول، جلوگیری از ورود آن عده تندروان است که طور مثال در سوریه و یا عراق به عنوان "جنگجویان خارجی" جنگیده اند.

سخنگوی کمیسیون اروپایی روز پنجشنبه گفت که این قانون جدید اتحادیه از همه کشورهای عضو، "کنترول سیستماتیک و همچنان مقایسه معلومات در مورد مسافران با بانک مرکزی اطلاعات" را تقاضا می کند.

به این ترتیب در حوزه شینگن اطلاعات در مورد همه مسافرانی که وارد اتحادیۀ اروپا می شوند و یا از آن خارج می گردند، به یک بانک مرکزی اطلاعات یا "دیتا بیس" انتقال داده می شود و با معلومات قبلی که در این مرکز ثبت اند، مقایسه می گردد.

 به گفته کمیسیون اتحادیه اروپا با این مقایسه و کنترول قرار است تأیید شود که افرادی که از مرزها رد می شوند، کدام خطری را برای امنیت عامه و داخلی ایجاد نمی کنند.

در حالی که در گذشته تنها معلومات در مورد مسافران غیراروپایی که وارد اتحادیه اروپا می شدند، به منظور مقایسه به بانک مرکزی اطلاعات فرستاده می شد، اما حالا معلومات در مورد افراد اروپایی و غیراروپایی که از این اتحادیه بیرون می شوند، نیز به این بانک اطلاعات فرستاده می شود.

وزیران خارجه کشور های عضو اتحادیۀ اروپا پس از آن این کنترول شدید مسافران را پیشنهاد کردند که در نوامبر سال ۲۰۱۵ حملات تروریستی در پاریس پایتخت فرانسه رخ داد. در ماه گذشته میلادی ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا و همچنان چهار عضو پیمان شینگن، سویس، ناروی، آیسلند و لیشتن‌شتاین، قانون نام برده برای کنترول مسافران را پذیرفتند.

به اساس این قانون آنعده از کشورهای عضو اتحادیۀ اروپا، مانند آلمان، که در مرزهای زمینی این اتحادیه واقع نشده اند، باید در میدان های هوایی خود همچو کنترول را انجام بدهند. این قانون به کشورهای عضو اتحادیه اروپا این امکان را نیز می دهد که اگر تطبیق این قانون سبب ایجاد مشکلاتی در رفت و آمد گردد، برای مدت کوتاهی از تطبیق آن صرف نظر کنند.

در یک گزارش اتحادیه اروپا، که در دسمبر گذشته به نشر رسیده بود، گفته شده بود که حدود ۵۰۰۰ اروپایی از این اتحادیه به خارج رفته اند تا طور مثال در خاورمیانه در صفوف گروه های مسلح برای گروه تروریستی "دولت اسلامی" یا داعش بجنگند.

به گفته مقامات اروپایی تقرباً یک سوم این ۵۰۰۰ نفر دوباره به اروپا برگشته اند. تخمین زده می شود که ۱۵ تا ۲۰ درصد این تندروان اروپایی در این میان کشته شده اند و بقیه در مناطق بحرانی در جنگ ها شرکت دارند.

si/rs dm/kl (AFP, dpa)

 

DW.COM

 

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1152
ديروز2009
اين هفته8540
اين ماه28469
در كل1394118

Who Is Online

Guests : 92 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)