اعلامیه شورای جهانی هزاره در ارتباط به قفس انداختن پناهندگان افغانستانی توسط پولیس جمهوری اسلامی ایران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اخیرا در جمهوری اسلامی ایران، پناهندگان مسلمان افغانستانی را با چشم و دست های بسته در قفس های اهنین انداخته و انها را در کنار سایر مکشوفات غیر قانونی از قبیل مواد مخدر، خودروهای سرقتی، مشروبات الکلی و فیلم های غیر مجاز به نمایش عمومی قرار داده اند.

 

جمهوری اسلامی ایران که این همه خود را مسلمان ناب، فقیه پیشه و مملو از رافت و عطوفت اسلامی معرفی میکند، آیا به این نمایش مضحک و تراژیک اندیشه کرده است که پیامد چنین برخورد ضد اسلامی اش، چه تبعاتی زیانباری برای وجاهت اش دارد؟

به قفس انداختن مسلمانان کشور همسایه با چشم و دست بسته - بدون آنکه محکمه اسلامی به مجرم بودن آنها حکم صادر کرده باشد - چگونه توجیهی برای دولت جمهوری اسلامی ایران دارد؟

دولتی که مدعی عدالت اسلامی و تامین همه جانبه حقوق بشری هم است، چگونه می توان شعار اسلام مرز ندارد بنیانگذار این نظام را با برخوردهای غیر انسانی و غیر اسلامی مقاماتش با آورگان یک کشور مسلمان را توضیح داد؟ شورای جهانی هزاره بمثابه یک نهاد فرهنگی و اجتماعی، مدافع حقوق هزاره ها و پناهندگان افغانستانی در سراسر دنیا، این برخورد دولت جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم نموده و بهانه های ارائه شده نسبت به مهاجران افغانستانی را به هیچ عنوانی قبول ندارد و تنها در صورت ثبوت محاکمات بین المللی - نه محاکمات فرمایشی دولت جمهوری اسلامی ایران - می پذیرد. لذا از دولت جمهوری اسلامی ایران تقاضا می نماید که به این نمایشات ویرانگر پایان دهد و از مجبوریت و محذرویت مهاجران بیش از این استفاده ابزاری نکند و نگذارد که با چنین روش های " داعشی" وجهه خو د را در سطح جهانی مخدوش کند.

شورای جهانی هزاره از دولت افغانستان و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان تقاضا می کند که این موضوع را از مجاری دیپلوماتیک و حقوقی با جدیت تعقیب کنند.

 کمیته حقوق بشر و مهاجرت شورای جهانی هزاره ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶

 توجه: شورای جهانی هزاره در مورد این حادثه با کمیسیون عالی امور پناهندگان سازمان ملل نامه نگاری کرده است.

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz
Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1161
ديروز2009
اين هفته8549
اين ماه28478
در كل1394127

Who Is Online

Guests : 122 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)