اعلامیه شورای جهانی هزاره در ارتباط به قفس انداختن پناهندگان افغانستانی توسط پولیس جمهوری اسلامی ایران

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اخیرا در جمهوری اسلامی ایران، پناهندگان مسلمان افغانستانی را با چشم و دست های بسته در قفس های اهنین انداخته و انها را در کنار سایر مکشوفات غیر قانونی از قبیل مواد مخدر، خودروهای سرقتی، مشروبات الکلی و فیلم های غیر مجاز به نمایش عمومی قرار داده اند.

 

جمهوری اسلامی ایران که این همه خود را مسلمان ناب، فقیه پیشه و مملو از رافت و عطوفت اسلامی معرفی میکند، آیا به این نمایش مضحک و تراژیک اندیشه کرده است که پیامد چنین برخورد ضد اسلامی اش، چه تبعاتی زیانباری برای وجاهت اش دارد؟

به قفس انداختن مسلمانان کشور همسایه با چشم و دست بسته - بدون آنکه محکمه اسلامی به مجرم بودن آنها حکم صادر کرده باشد - چگونه توجیهی برای دولت جمهوری اسلامی ایران دارد؟

دولتی که مدعی عدالت اسلامی و تامین همه جانبه حقوق بشری هم است، چگونه می توان شعار اسلام مرز ندارد بنیانگذار این نظام را با برخوردهای غیر انسانی و غیر اسلامی مقاماتش با آورگان یک کشور مسلمان را توضیح داد؟ شورای جهانی هزاره بمثابه یک نهاد فرهنگی و اجتماعی، مدافع حقوق هزاره ها و پناهندگان افغانستانی در سراسر دنیا، این برخورد دولت جمهوری اسلامی ایران را به شدت محکوم نموده و بهانه های ارائه شده نسبت به مهاجران افغانستانی را به هیچ عنوانی قبول ندارد و تنها در صورت ثبوت محاکمات بین المللی - نه محاکمات فرمایشی دولت جمهوری اسلامی ایران - می پذیرد. لذا از دولت جمهوری اسلامی ایران تقاضا می نماید که به این نمایشات ویرانگر پایان دهد و از مجبوریت و محذرویت مهاجران بیش از این استفاده ابزاری نکند و نگذارد که با چنین روش های " داعشی" وجهه خو د را در سطح جهانی مخدوش کند.

شورای جهانی هزاره از دولت افغانستان و کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان تقاضا می کند که این موضوع را از مجاری دیپلوماتیک و حقوقی با جدیت تعقیب کنند.

 کمیته حقوق بشر و مهاجرت شورای جهانی هزاره ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۶

 توجه: شورای جهانی هزاره در مورد این حادثه با کمیسیون عالی امور پناهندگان سازمان ملل نامه نگاری کرده است.

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz
Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

Iran Afghaner - Festgenommene Afghaner in Shiraz

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

 

هویت‌پذیری مهاجران در جوامع مقصد مهاجران نیز در کشورهای دوم (مقصد) خود به لحاظ اجتماعی دچار چنین وضعی هستند. این وضعیت حتی درباره‌ مهاجران نسل دوم و چه بسا نسل سوم نیز که برخی از عناصر غیربومی جامعه‌ نیاکان خود را به ارث برده‌اند، صدق می‌کند. آنان از سویی به جامعه‌ای که در آن آزادترند و به آن پناه برده‌اند یا به هر دلیلی برای زندگی برگزیده‌اند نزدیکند، از سوی دیگر از جامعه‌ مقصد خود دورند، .....ادامه مطلب.....

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز491
ديروز1237
اين هفته491
اين ماه28503
در كل1302432

Who Is Online

Guests : 46 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

فلم جنایت انسانی در اردوگاه سفیدسنگ مشهد

 

فلم افغانی هنری دعای مادر

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)