اعلامیه شورای جهانی هزاره در مورد حمله تروريستى خونين بر مسجد امام زمان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

25 /اگست / 2017 میلادی

 با تاسف فراوان باردیگر تروریستان، فاجعه خونباری در مسجد امام زمان خیرخانه کابل، خلق کردند. تروریستان با کشتن وزخمی ساختن بیش از 60 نفر ( تا لحظه نگارش ) از نمازگذاران شیعی اعم از زن و مرد را به قتل رسانیدند. حملات سازمان یافته و هدفمندانه طالبان و داعشیان بر اماکن مقدس شیعیان، عمدتاً در یکسال آخر شدت یافته است.
حمله بر مساجد زیارت سخی ، باقرالعلوم، مسجدالزهرا، مسجد جوادیه هرات واینک مسجد امام زمان، بیانگر آن است که تروریستان وحامیان منطقه ای آنها ، تلاش می نمایند که یک جنگ مذهبی تمام عیار را میان مذاهب سنی وشیعه راه اندازی نمایند. چنانچه داعش طور آشکارا شهدای مسجد جوادیه هرات را " رافضی " خواند. اصطلاح که افراطیون سنی مذهب در طو ل تاریخ شیعیان را زیر نام "رافضی" قتل عام کرده اند وجوی های خون جاری ساختند. اینک بار دیگر افراطیون تروریست ، میخواهند که جنگی را در افغانستان مدیریت نمایند که پی آمد آن منجر به کشتار جمعی شیعیان افغانستان گردد.
حملات ددمنشانه ووحشیانۀ طالبان وداعشیان بر هزاره ها و شیعیان افغانستان برخاسته از یک رشته توطئه ها ی خطرناکی است که برای مشتعل ساختن جنگ قومی - مذهبی در افغانستان، روی دست گرفته شده است. اگر جلو این توطئه به موقع گرفته نشود، کشور وارد بحران جدیدی گردیده که همه در آتش آن خواهند سوخت. چون درتمام مناطق افغانستان شیعیان و سنیان این کشور در کنار هم وباهم زندگی میکنند. کشورهای مغرضی که در این جنگ ذینفع هستند، به عنوان عقبه تمویل مالی، لوژستیکی گردانندگان وکاربران این جنگ خونین عمل میکنند. چنانچه همین اکنون کشورهای را سراغ داریم که تلاش می نمایند تا بین " طالب " و " داعش " خط فاصل بکشند ودر عرصه تبلیغاتی به نحوی طالبان را ازکشتار شیعیان افغانستان تبرئه کنند. در حالیکه موضعگیری دشمنانه، متعصبانه و کین توزانه ای داعش وطالب در قبال هزاره ها وشیعیان افغانستان، یکی بوده و در واقع این دو گروه، دوروی یک سکه اند.
شورای جهانی هزاره ، طی اعلامیۀ تاریخ 17 اگست 2017 میلادی خود، پایگاه دفاعی نظام مند را از طریق افراز یک قول اردو ازسوی دولت در مناطق هزاره نشین مطرح نمود. با توجه به فقدان سلاح و نبودتجهیزات نظامی، هزاره ها وشیعه هاآسیب پذیرترین مردم کشور اند. نظربه قانون اساسی افغانستان ، دولت ملتزم به تامین امنیت شهروندانش می باشد، لذا درخواست قول اردو، به عنوان یک خواست قانونی، زمینه های دفاع نظام مندرا برای مردم این مناطق فراهم میکند. شورا ی جهانی هزاره، تنها با نشر این اعلامیه درخواست رسانه ای، نکرده است ، بلکه برای رسیدن به هدف ؛ این طرح را دراولویت کاری خویش قرارداده و سعی دارد تا با ارائۀ راهکارهای قابل قبول، به آن ضمانت اجرایی ببخشد.
شورای جهانی هزاره ، وضعیت امنیتی افغانستان را برخاسته از ناتوانی دولت وحدت ملی میداند که برای جلوگیری از انتحار وانفجارو کشتار، به ناکامی وشکست مضاعف مواجه است. دولت حتی در شهر کابل توان تامین امنیت شهروندان، اماکن ومساجد را ندارد. لذا شورا معتقد است که مردم باید خود دست بکار شوند. بدان معنا که برا ی تامین امنیت این اماکن و تکیه خانه ها، شبکه های مردمی مسلحانه افراز کنند. هر محل برای تامین امنیت مکانهای مقدس شان باید بسیج گردند و در طی مشوره های عمومی، امکانات مالی برای تامین سلاح متعارف را از مردم جمع آوری نمایند و در روزهای مراسم عبادی، فاتحه گیری و يا مراسم عاشورا و غیره، افرادمسلح تامین امنیت مردم را دراین اماکن به عهده بگیرند.
در حالیکه به تروریستان، نفرین ابدی می فرستیم ، خودرا در غم خانواده های شهدا وزخمیان مسجد امام زمان قلعه نجار ها، شریک میدانیم.
.
شورای جهانی هزاره
25 /اگست / 2017 میلادی

Henkilön ‎احمد بهزاد‎ kuva.اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1168
ديروز2009
اين هفته8556
اين ماه28485
در كل1394134

Who Is Online

Guests : 139 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)