تحصيل در فنلاند(فنلند)

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

اجازه اقامت دانشجویی                                                                                                  Opiskelu Suomessa                                   

 

توابع كشورهای خارجی نيز می توانند در آموزشگاه های فنلاندی تحصيل كنند.  توابعكشورهای خارجی در مدت تحصيل شان به اجازه اقامت نياز دارند.  چنانچه تحصيلات شما، بيش از سه ماه طول می كشد،  بايد درخواست اجازه اقامت نمائيد. توابع كشورهاي عضو اتحاديه اروپاو كسانی كه دارای شرایط مشابه می باشند،  نيازی به اجازهاقامت ندارند.  ايشان می بايست به هر حال در صورتی كه اقامتشان در فنلاند بيش از سهماه طول می كشد، حق اقامت خود را به ثبت برسانند.

اولين اجازه اقامت را بايد معمولاً از کنسولگری كشور فنلاند در كشور خوددرخواست نمود. از صفحات اينترنتي اداره كل امور مهاجرت می توانيد اطلاعاتیدر مورد درخواست اجازه اقامت و نيز در مورد مداركی كه برای درخواست آن نياز داريد،  كسب نمائيد.  درخواست تمديد اجازه اقامت را بايد در اداره پليس شهرستان محل اقامت خود بنمائيد.

افراد تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و افراد تبعه کشور سوئیس و لیختن اشتاین، نیازی به اجازه اقامت ندارند.  البته چنانکه طول مدت اقامت این افراد بیشتر از سه ماه باشد، در این صورت باید اجازه اقامت خود در فنلاند را به ثبت برسانند.

افراد تبعه کشورهای اسکاندیناوی (سوئد، نروژ، دانمارک، ایسلند)، نیازی به اجازه اقامت ندارند. چنانکه اقامت این افراد بیشتر از شش ماه بطول بیانجامد، در این صورت باید در اداره ثبت احوال شهرستان محل سکونت خود ثبت نام کنند.

هرگونه تحصیلاتی باعث برخورداری از حق دریافت اجازه اقامت نمی شوند.  تحصیلات باید بگونه ای باشند که فعالیت شغلی و یا دریافت مدرک فارغ التحصیلی را در پی داشته باشند.  از سایتهای اینترنتی اداره کل امور مهاجرین می توانید درباره اینکه برای چه نوع تحصیلاتی می توانید اجازه اقامت را دریافت کنید، آگاهی کسب کنید.

در صفحات اينترنتی اداره كل مهاجرت(Maahanmuuttovirasto)اطلاعات بيشتری در مورد شرايط صدور اجازه اقامت دانشجوئی به زبان هاي فنلاندي , سوئدي , انگليسي , فرانسوي و روسي موجود می باشد.

امرار معاش در فنلاند

هر نوع تحصيلاتی به هر حال برای صدور اجازه اقامت كافی نيست.  تحصيلات بايدمعمولاً به حرفه و يا مدرك تحصيلی منجر گردد.  درصفحات اينترنتي اداره كل امور مهاجرت(Maahanmuuttovirasto)اطلاعاتی در مورد اين كه بابت چه نوعتحصيلاتی می توان برای شما اجازه اقامت صادر نمود،  موجود می باشد.

اگر شخصی فقط به قصد تحصيل وارد فنلاند شود به عنوان كسی كه به صورت دائم در فنلاند سكونت دارد محسوب نمی گردد.  به اين لحاظ چنينشخصی حق استفاده از تأمينات اجتماعی را كه تحت مسئوليت كلا(Kela)می باشدندارد.

اطلاعات بيشتر در اين مورد در صفحات اينترنتی كلا(Kela)به زبان های فنلاندي , سوئدي و انگليسي موجود می باشد.

كار كردن دانشجو

در صورت تمايل می توانيد در زمان تحصيل خود بصورت محدود كار كنيد.  برای كسباطلاعات بيشتر در اين مورد به صفحات اينترنتي اداره كل امور مهاجرت قسمت ” Voiko opiskeluaikana tehdä työtä ”مراجعه كنيد.

اطلاعات بيشتر

در بخش تحصيلات (koulutus) صفحات اينترنتی بانك اطلاعاتی از جمله در مورد سيستم تحصيلات و رشته ها و دوره های مختلف تحصيلی در فنلاند اطلاعاتی موجود می باشد.

در صفحات اينترنتی اداره كل امور مهاجرت در باره اين موضوع اطلاعاتی به زبانهای زير موجود می باشد:

فنلاندي سوئدي انگليسي

شماره تلفن خدماتی اداره کل امور مهاجرین، در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته بین ساعات 11.00-10.00 پاسخگوی سوالات شما در رابطه با امور درخواست اقامت دانشجویان و محقین بوده و این شماره تلفن0718733720میباشد.

 منبع:infopankki

یاداشت!

 

هویت‌پذیری مهاجران در جوامع مقصد مهاجران نیز در کشورهای دوم (مقصد) خود به لحاظ اجتماعی دچار چنین وضعی هستند. این وضعیت حتی درباره‌ مهاجران نسل دوم و چه بسا نسل سوم نیز که برخی از عناصر غیربومی جامعه‌ نیاکان خود را به ارث برده‌اند، صدق می‌کند. آنان از سویی به جامعه‌ای که در آن آزادترند و به آن پناه برده‌اند یا به هر دلیلی برای زندگی برگزیده‌اند نزدیکند، از سوی دیگر از جامعه‌ مقصد خود دورند، .....ادامه مطلب.....

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز435
ديروز1789
اين هفته3759
اين ماه31771
در كل1305700

Who Is Online

Guests : 55 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

فلم جنایت انسانی در اردوگاه سفیدسنگ مشهد

 

فلم افغانی هنری دعای مادر

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)