به فنلاند(فنلند) آمدن براي كار

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

Töihin Suomeen

در صورتی كه شخص تابع دولت بيگانه در فنلاند قصد انجام كار دارد معمولاً به اجازه اقامت استخدامی نياز دارد.

اجازه اقامت بر اساس استخدام

چنانچه در فنلاند به شما قرارداد استخدام پيشنهاد شده است،  می توانيد درخواستاجازه اقامت استخدامی نمائيد. اولين اجازه اقامت را بايد معمولاً قبل از ورود بهفنلاندازنمايندگي فنلانددر كشور خود درخواست كنيد. اطلاعات در مورددرخواستاجازه اقامت استخدامی در صفحات اينترنت یاداره كل امور مهاجرت موجود میباشد.

به خاطر داشته باشد که هنگامدرخواستاجازه اقامت استخدامیفرمیکهكارفرمادر ارتباط با درخواستاجازه اقامتکارمند یا کارگرتکمیل و امضانموده (TM 0.54)بایدهمیشه ضمیمه در خواست اجازه اقامت استخدامی گردد. در صورتی كه تصميم صادرشده از سوی اداره كار و امور كسب معيشت مثبت باشد، اداره كل امور مهاجرت می تواند برای متقاضی اجازه اقامت صادر نمايد. ازصفحات اينترنتيیاداره كار و امور كسب معيشت می توانید مشخصات تماس آن اداره های كار و امور كسب معيشت را که به مسائل صدور جوازها و امور ثبت رسیدگی میکنند کسب نماید.  پروسه درخواست اجازه كار ممكن است مدتی طول بكشد.

هنگام تمديد اجازه كار در فنلاند درخواست خود را بايد به اداره پليس محلي تحويل دهيد.

چنانکه جزو افراد تبعه کشورهای اسکاندیناوی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس و یا لیختن اشتاین هستید، می توانید بطور آزادانه در فنلاند کار انجام دهید. نیازی به اجازه اقامت کاری ندارید. در صورتیکه طول مدت اقامت افراد تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر از سه ماه طول بکشد، باید حق اقامت خود را در اداره پلیس به ثبت برسانند. در مورد افراد تبعه کشورهای اسکاندیناوی نیز چنانکه طول مدت اقامت آنها از شش ماه بیشتر باشد، باید در اداره ثبت احوال ثبت نام کنند.

اجازه اقامت بر اساس فعاليت های تجاري و مشاغل آزاد

چنانکه می خواهید در فنلاند به انجام فعالیتهای صنفی و تجاری بپردازید، به اجازه اقامت مخصوص فعالیتهای (elinkeinonharjoittajan oleskelulupa) بازرگانی و کسب و کار آزاد نیاز دارید.

قبل از ورود به فنلاند ازنمايندگي فنلانددر كشور محل اقامتتان درخواست اجازه اقامت نمائيد. اجازه اقامت فقط يرای كارها و فعاليت های سودآورصادر مي گردد. مرکز امرار معاش، راه و ترابری و حفاظت از محیط زیست(مرکزELY)بررسی می كند كه آيا پيششرط های لازم برای كسب و كار مربوطه وجود دارد و آيا متقاضی می تواند با انجام اينكار و فعاليت در اين شغل به اندازه كافی تأمين امرار معاش بنمايد يا خير. در صورتی كه تصميم  صادر شده مرکزELYمثبتباشد،  اداره كل امور مهاجرت می تواند برای متقاضی اجازه اقامت كسب و كار صادرنمايد.

از سایتهای اینترنتی اداره کل امور مهاجرین اطلاعات بیشتری راجع به اجازه اقامت جهت انجام فعالیتهای بازرگانی و کسب و کار آزاد به زبانهای فنلاندی، سوئدی، و انگلیسی یافت میشود.

چنانکه جزو افراد تبعه کشورهای اسکاندیناوی، کشورهای عضو اتحادیه اروپا، سوئیس و یا لیختن اشتاین هستید، می توانید بطور آزادانه به انجام فعالیتهای صنفی و تجاری در فنلاند بپردازید. نیازی به داشتن اجازه اقامت مخصوص انجام فعالیتهای بازرگانی و کسب و کار آزاد ندارید. در صورتیکه طول مدت اقامت افراد تبعه کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر از سه ماه طول بکشد، باید حق اقامت خود را در اداره پلیس به ثبت برسانند. در مورد افراد تبعه کشورهای اسکاندیناوی نیز چنانکه طول مدت اقامت آنها از شش ماه بیشتر باشد، باید در اداره ثبت احوال ثبت نام کنند.

اطلاعات بیشتر

در صفحات اينترنتیاداره كل امور مهاجرت در مورد ویزا و اجازه اقامت شهروندان كشورهای اتحاديه اروپا/ناحيه اقتصادی اروپا (ETA/EU) به زبان های فنلاندي,سوئدي,انگليسي,فرانسوي و روسي موجود می باشد.

 

شماره تلفن خدماتی اداره کل امور مهاجرین، در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه هر هفته بین ساعات 11:00-10:00 پاسخگوی سوالات شما در رابطه با درخواست اقامت بر اساس انجام کار و فعالیتهای تجاری و مشاغل آزاد بوده و این شماره تلفن 0718733710 میباشد.

 

درصفحات كار بانك اطلاعاتي اطلاعاتیدر مورد فرهنگ کار در فنلاند، درخواست کار، تاسیس شرکت شخصی و تامینات بیکاری موجود میباشد.

در صفحات اينترنتی اداره كل كاردر مورد زندگی و انجام كار اطلاعاتی به زبانهای زير موجود می باشد:

فنلاندي سوئدي انگليسي

منبع:.infopankki

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1146
ديروز2009
اين هفته8534
اين ماه28463
در كل1394112

Who Is Online

Guests : 76 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)