پناهجویان شانس زیاد برای ورود به بازار کار آلمان دارند

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

از هر دو پناهجو یکی آن پس از پنج سال اقامت در آلمان می تواند یک شغل داشته باشد. انستیتوت تحقیقات بازار کار و اشتغال آلمان در مورد شانس ادغام پناهجویان در بازار کار اظهار خوشبینی کرده است.


Symbolbild zur Integration von Asylanten im deutschen Arbeitsmarkt Emblem... (picture-alliance/dpa/R. Peters)

انستیتوت تحقیقات بازار کار و اشتغال آلمان در شهر نورنبرگ، با اعلام نتیجه یک تحقیق خود به روز پنجشنبه (۲۰ اپریل ۲۰۱۷) گفته است که میزان ۵۰ درصدی اشتغال پناهجویان پس از پنج سال اقامت در آلمان "واقع‌بینانه" است. این میزان دوره های کارآموزی با معاش و همچنان شغل های کوچک را نیز دربر دارد.

به اساس تحقیقات انستیتوت نام‌برده ۱۰ درصد پناهجویانی که در سال ۲۰۱۵ وارد آلمان شده اند و سن شان ایجاب کار می‌کند، در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ قادر به کار بوده اند. این رقم در میان پناهجویانی که در سال ۲۰۱۴ به آلمان اند، ۲۲ درصد، و میان آنهای که در سال ۲۰۱۳ وارد این کشور شده اند حتی به ۳۱ درصد می‌رسد. در این تحقیق از بیشتر از ۴۸۰۰ پناهجو پرسش صورت گرفته است.

انستیتوت تحقیقات بازار کار و اشتغال آلمان گفته است که نتایج تحقیقات تا حد زیادی با یافته های آژانس کاریابی فدرال صدق می‌کند. این تحقیقات نشان داده است که از آغاز سال ۲۰۱۵ تا پایان سال ۲۰۱۶، به شمار افراد دارای شغل از کشورهای مبداء غیر اروپایی مانند افغانستان، اریتریا، عراق، ایران، نایجریا، پاکستان، سومالیا و سوریه، ۸۰ هزار نفر افزوده شده است. در همین مدت شمار افرادی که در سن کار قرار داشته اند، ۶۸۷ هزار نفر افزایش داشته است. به این ترتیب میزان افراد دارای شغل دوازده درصد بوده است.

در این تحقیقات گفته شده است که در روند ادغام پناهجویان تازه وارد به بازار کار آلمان از تجارب سال های گذشته و تجارب کشور های دیگر اتحادیه اروپا، کار گرفته شده است. با توجه به شمار بلند پناهجویان تازه وارد و همچنان سرمایه گزاری ها برای ادغام آنها در بازار کار، نمی‌توان بطور قطعی ارزیابی کرد که آیا پیشرفت و تحول در آینده نیز مثل گذشته موفقانه خواهد بود، یا نه.

DW.COM

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

 

هویت‌پذیری مهاجران در جوامع مقصد مهاجران نیز در کشورهای دوم (مقصد) خود به لحاظ اجتماعی دچار چنین وضعی هستند. این وضعیت حتی درباره‌ مهاجران نسل دوم و چه بسا نسل سوم نیز که برخی از عناصر غیربومی جامعه‌ نیاکان خود را به ارث برده‌اند، صدق می‌کند. آنان از سویی به جامعه‌ای که در آن آزادترند و به آن پناه برده‌اند یا به هر دلیلی برای زندگی برگزیده‌اند نزدیکند، از سوی دیگر از جامعه‌ مقصد خود دورند، .....ادامه مطلب.....

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز439
ديروز1789
اين هفته3763
اين ماه31775
در كل1305704

Who Is Online

Guests : 89 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

فلم جنایت انسانی در اردوگاه سفیدسنگ مشهد

 

فلم افغانی هنری دعای مادر

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)