رئیس جمهور صربستان به فرهاد نوری«پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد تابعیت داد

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
به گزارش احیا نیوز!

رئیس جمهور صربستان با فرهاد نوری هنر مند ۱۰ ساله افغان یا «پیکاسوی کوچک افغان» و خانواد اش ملاقات و به او و خانواده اش پیشنهاد تابعیت داد.

asa e1502949341895 رئیس جمهور صربستان به فرهاد نوری«پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد تابعیت دادالکساندر ووچیچُ رپپیس جمهوری صربستان به فرهاد نوری، پسربچه ۱۰ ساله افغان پیشنهاد اعطای تابعیت داد. این در حالیست که بلگراد قوانین سختگیرانه‌ای نسبت به پناهجویانی دارد که بصورت غیرقانونی وارد این کشور می شوند.

اما داستان این پسربچه افغان حکایت دیگری است که توانسته دل الکساندر ووچیچ،‌ رییس جمهوری صربستان را نیز تسخیر کند. فرهاد نوری در صربستان به پیکاسوی کوچک شهرت یافت. نقاشی های او به‌تازگی در یک بنیاد خیریه که به نفع کودکان سرطانی فعالیت می کند موفق شد فروش ویژه ای داشته باشد.

eee e1502949417695 رئیس جمهور صربستان به فرهاد نوری«پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد تابعیت دادفرهاد عمدتا زندگی روزمره در بلگراد را به تصویر می کشد و گاهی نیز عکس‌هایی را نقاشی می کند که از اینترنت پیدا کرده است. نخستین نمایشگاه او در محوطه یک کافه در پایتخت صربستان برگزار شده است و بسیاری از خریداران از او می خواهند تا آثارش را امضا کند و به آنها بفروشد.

به گفته مسئول صندوق پناهجویان صربستان فرهاد «طعم فقر را چشیده و به همین دلیل عاشق کمک کردن به دیگران است.»

فرهاد نوری و خانواده اش دو سال پیش افغانستان را ترک کردند و پس از ماهها سرگردانی به کشور صربستان رسیدند. نوری خوش شانس بود که او را از همان آغاز در کلاسهای هنری کمپ پناهندگی قراردادند و او به سرعت نشان داد که استعداد فوق العاده ای در طراحی و نقاشی دارد.

شهرت او به حدی رسید که رییس جمهوری صربستان با دعوت از او و خانواده اش اعلام کرد با وجودی که می داند خانواده نوری قصد عزیمت به سوییس را دارد اما حاضراست به فرهاد نوری ملیت صربستان بدهد. همچنین رییس جمهوری قول داد تا پدر نوری که نان آور یک خانواده پنج نفره نیز هست را بر سر کار برود.

er رئیس جمهور صربستان به فرهاد نوری«پیکاسوی کوچک افغان» پیشنهاد تابعیت داد

فرهاد نوری و خانواده اش در زمره ۵ هزار پناهجویی هستند که به صربستان آمده اند و هنوز امکان عزیمت به کشورهای شمالی و غربی اروپا را پیدا نکرده اند.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1168
ديروز2009
اين هفته8556
اين ماه28485
در كل1394134

Who Is Online

Guests : 141 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)