بیش از ۳۵۰۰ حمله بر پناهجویان در آلمان در سال ۲۰۱۶

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
ارقام جدید نشان می دهند که در سال ۲۰۱۶ در آلمان تقریباً روزانه ۱۰ حمله بر پناهجویان و مهاجرین صورت گرفته است. گروه های اپوزیسیون انتقاد می کنند که حکومت علیه خشونت راست گرایان افراطی به اندازه کافی عمل نمی کند.

Deutschland Flüchtlinge in Freital (Getty Images/AFP/T. Schwarz)

براساس گزارش گروه رسانه یی فونکه که به روز یکشنبه نشر شده است، در سال گذشته ۳۵۳۳ حمله بر پناهجویان در تمام مناطق آلمان انجام شده است. این گروه از پاسخ وزارت داخله آلمان فدرال به سوال پارلمان نقل کرده است که این حملات ۵۶۰ زخمی به جا گذاشته است که در میان آنها ۴۳ کودک بوده اند.

از این حملات، تقریباً سه چهارم آنها بر پناهجویان خارج از اقامتگاه های شان صورت گرفته است. ۹۸۸ حمله دیگر بر اقامتگاه های پناهجویان صورت گرفته است که در مقایسه با سال ۲۰۱۵، یک کاهش کم را نشان می دهد.

افزون برآن ۲۱۷ حمله بر سازمان های امور پناهجویان و امدادگران رضاکار انجام شده است. قرار است این ارقام موقتی بعداً بررسی و اصلاح شوند.

این در حالی است که آلمان با بررسی انبوهی از تقاضاهای پناهندگی روبرو است و نگرانی های امنیتی به دلیل رخداد یک رشته حملات تروریستی در سراسر اروپا وجود دارد.

حکومت آلمان در برابر این چالش، با  تشدید جریان بررسی تقاضای پناهندگی وعملی کردن شمار زیادی از تدابیر امنیتی در آستانه انتخابات فدرال که در ماه سپتمبر برگزار می شود، واکنش نشان داد. مساله پناهجویان یک مساله اساسی در این انتخابات است.

اما غالباً در بحث ها روی امنیت، حملات راست گرایان افراطی برپناهجویان نادیده گرفته می شوند. اولا یلپکه، سخنگوی حزب چپ آلمان به گروه رسانه یی فونکه گفته است این ارقام نشان می دهند که تقریباً روزانه ده حمله بر پناهجویان انجام می شود.

او خواستار آن شد که "دست کم باید حکومت مانع ایجاد این تصور شود که گویا تشدید قانون جدید پناهندگی برای این است که پناهجویان یک تهدید برای کشور هستند." سخنگوی حزب چپ آلمان تاکید کرد که برعکس "نازی ها با تهدید پناهجویان دموکراسی مان را تهدید می کنند."

dw/cw/jr/hm

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1151
ديروز2009
اين هفته8539
اين ماه28468
در كل1394117

Who Is Online

Guests : 91 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)