میزان قبولی پناهجویان افغان در آلمان حدود 48 درصد کاهش یافته است

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
براساس گزارش یک رسانه آلمانی میزان قبولی تقاضاهای پناهندگی پناهجویان افغانستان بازهم کاهش یافته است. حزب چپ و سبزهای آلمان انتقاد می کنند که با توجه به وضعیت بد امنیتی در افغانستان، پناهجویان این کشورازآلمان اخراج نشوند.

Deutschland Protest gegen Abschiebung am Flughafen in München (picture-alliance/ZUMAPRESS.com/S. Babbar)

اعتراض علیه اخراج پناهجویان افغان در مقابل میدان هوایی بایرنروزنامه آلمانی "پاساور نویه سایتونگ" در شماره امروز دوشنبه گزارش می دهد که  در نخستین  دو ماه اول سال جاری 2017 میزان قبول تقاضا های پناهندگی مهاجرین از افغانستان  ۴۷.۹ در صد بوده است.

این روزنامه این گزارش را از جواب وزارت داخله آلمان فدرال به یک پرسش جناح  پارلمانی حزب چپ آلمان نقل کرده است.

براساس این گزارش در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۷۷.۶ درصد تقاضا های پناهندگی پناهجویان از افغانستان در آلمان پناهندگی دریافت کرده اند، در حالی که این رقم در سال گذشته ۲۰۱۶، ۶۰.۵ درصد بوده است.

اولا یلپکه، نماینده حزب چپ آلمان در پارلمان در روزنامه "پاساور نویه سایتونگ" با انتقاد از سیاست کشور در قبال مهاجرین افغان توضیح داده است که میزان کمتر قبولی پناهندگان افغانستان با وجود وخامت اوضاع امنیتی در این کشور، "نتیجه مقررات سیاسی است تا اخراج پناهجویان افغان تشدید شود و علامتی است برای ترساندن [از آمدن به آلمان]."

در همین حال قرار است که گروهی از پناهجویان افغان که تقاضا های پناهندگی شان رد شده است، از ایالت نوردراین وستفالن به کشور شان برگشت داده شوند. حزب سبز های آلمان از نخست وزیر این ایالت خواسته است که با درنظر داشت وضعیت نابسامان امنیتی در افغانستان، اخراج پناهجویان افغان را از این ایالت متوقف کند.

رادیو دری آلمان

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

 

هویت‌پذیری مهاجران در جوامع مقصد مهاجران نیز در کشورهای دوم (مقصد) خود به لحاظ اجتماعی دچار چنین وضعی هستند. این وضعیت حتی درباره‌ مهاجران نسل دوم و چه بسا نسل سوم نیز که برخی از عناصر غیربومی جامعه‌ نیاکان خود را به ارث برده‌اند، صدق می‌کند. آنان از سویی به جامعه‌ای که در آن آزادترند و به آن پناه برده‌اند یا به هر دلیلی برای زندگی برگزیده‌اند نزدیکند، از سوی دیگر از جامعه‌ مقصد خود دورند، .....ادامه مطلب.....

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز439
ديروز1789
اين هفته3763
اين ماه31775
در كل1305704

Who Is Online

Guests : 92 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

فلم جنایت انسانی در اردوگاه سفیدسنگ مشهد

 

فلم افغانی هنری دعای مادر

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)