نگرانی دیدبان حقوق بشر از نگهداری پناهجویان زیر سن در بازداشتگاه‌های یونان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 

رادیو دری آلمان : سازمان دیدبان حقوق بشر مدعی است که پناهجویان زیر سن به گونه بی رحمانه در بازداشتگاه های یونان نگهداری می شوند. این سازمان حقوق بشری از دولت یونان می خواهد که برای نگهداری این افراد گزینه های بهتر را جستجو کند.

 

Symbolbild - Jugendliche Asylbewerber (picture-alliance/dpa/F. Kästle)

از دیر زمانی است که وضعیت پناهجویان گیرمانده در یونان اسفناک گزارش می شود. به تازگی سازمان دیدبان حقوق بشر وضعیت نگهداری پناهجویان زیر سن در یونان را مورد انتقاد قرار داده است. این سازمان گفته است که روز چهارشنبه، ۱۹ جولای سال روان، ۱۱۷ کودک و نوجوان تحت بازداشت پولیس قرار داشته اند.

این سازمان حقوق بشری از دولت یونان خواسته است که در برخورد با کودکان و نوجوانان و نگهداری آنان گزینه های بهتر را روی دست بگیرد.

در ماه نومبر سال گذشته رقم پناهجویان زیر سن در بازداشتگاه دو تن بیان شده بود. گفته می شود که آنان هفته ها و ماه ها را در این بازداشتگاه ها به سر می برند تا زمانی که برای آنان محل بود و باش در اقامتگاه های پناهجویان پیدا شود. دیدبان حقوق بشر با فرستادن نامه ای عنوانی وزیر امور مهاجرین یونان، چنین برخورد را نقض تمام قوانین بین المللی عنوان کرده است.

این سازمان همچنان علاوه کرده است که افراد زیر سن نمی توانند از حقوق و امکانات به هدف درخواست پناهندگی برخوردار شود. به بیان این نهاد، به دلیل هراس از زندانی شدن بسیاری افراد زیر سن خود را بالاتر از هژده سال معرفی می کنند.

با این همه، دیدبان حقوق بشر اذعان داشته است که در نتیجه این تعداد از پناهجویان از هرگونه مراقبت های دولتی بی بهره شده و مورد سوء استفاده، خشونت و بهره برداری قرار می گیرند.

DW.COM

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1157
ديروز2009
اين هفته8545
اين ماه28474
در كل1394123

Who Is Online

Guests : 105 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)