آمادگی چندین ایالت آلمان برای اخراج گروهی جدید از پناهجویان افغان

امتیاز کاربران
ضعیفعالی 
رادیو دری آلمان : ایالت های متعدد آلمان بار دیگر بعد از یک وقفه طولانی برای اخراج گروه جدیدی از پناهجویان افغان به کشور شان آمادگی می گیرند. اخراج گروهی اخیر از آلمان پس از ۳۱ ماه می به دلیل یک حمله مرگبار در کابل متوقف شد.

 

Abschiebung von Flüchtlingen in München (picture-alliance/dpa/M. Balk)

یک هواپیمای حامل پناهجویان رد شده افغان از مونشن به سوی کابل در ۲۲ فبروری (آریشیف)چنانچه شورای مهاجرین ایالت نوردراین ویستفالن به خبرگزاری آلمانی امروز دوشنبه تایید کرده است، دست کم قرار است یک هوا‌‌‌‌پیما با ۱۲ مهاجر از ایالت های نوردراین ویستفالن، بایرن و هامبورگ سه شنبه شب از میدان هوایی دوسلدورف به سوی کابل پرواز کند.

شورای مهاجرین گفته است که در این پرواز چهار پناهجو از ایالت نوردراین ویستفالن، شش تن از ایالت بایرن و دو تن دیگر از ایالت های هِسن و هامبورگ اند.

اما وزارت داخله ایالت هِسن این معلومات را نادرست خواند که براساس آن گویا یک مهاجر افغان از این ایالت نیز شامل این پرواز اخراج گروهی است.

این نخستین اخراج گروهی به افغانستان بعد از حمله تروریستی ۳۱ می در کابل است که بر اثر آن سفارت آلمان در شهر به شدت ویران شد.


سازمان های امدادی اخراج های مهاجرین به افغانستان را رد می کنند، زیرا آنها وضعیت امنیتی در افغانستان را خطر بزرگ برای زندگی می دانند. یک سخنگوی شورای مهاجرین در این باره گفت: "وضعیت امنیتی در آنجا ترسناک است، به این دلیل انسان های اخراج شده با خطر بزرگ مواجه اند."

حکومت افغانستان قبول کرده است که اخراج پناهجویان رد شده از آلمان را بدون مشکلات می پذیرد.

براساس قوانین آلمان در صورتی که زندگی یک نفر یا آزادی اش به دلیل "نژاد، دین، ملیت یا باورهای سیاسی" در کشور مبداء در خطر باشد، یا این که با خطر شکنجه و جزای مرگ مواجه باشد، نباید از این کشور اخراج گردد.

اما براساس اظهارات حکومت فدرال آلمان، انسان ها در همه مناطق افغانستان با این گونه خطرها مواجه نیستند.

تا به حال آلمان در چندین پرواز، به صورت گروهی بیش از ۱۰۰ پناهجوی رد شده را به افغانستان اخراج کرده است.

Deutschland Demonstration gegen Abschiebung von Flüchtlingen (picture alliance/dpa/M. Balk)


اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن

یاداشت!

با قمه و تیغ زدنها جلوه های زیبای عاشورا را مخدوش نکنیم!

بیایم با جلوه زشت و کریه ، جلوه های زیبای محرم و عاشورا را مکدر و خدشه دار نکنیم!....ادامه مطلب.......

فيسبوك

فرم ورودمهمان انلاین

امروز1168
ديروز2009
اين هفته8556
اين ماه28485
در كل1394134

Who Is Online

Guests : 140 guests online
Powered by CoalaWeb

اطلاعات در مورد پناهندگی

سخنرانی عیزیز رویش مکتب معریفت کابل

جملات ماندگار

 عصری ست که اندیشه ها فلج است ، شخصیت ها فروخته شده اند , وفاداران تنها هستند , پارسایان گوشه گیرند , جوانان یا مایوس یا فروخته شده , یا منحرف , و گذشته گان و بزرگان گذشته یا شهید شده , و یا فروخته شده اند.(دکتر علی شریعتی)

اگر لحظه به لحظه با خود صادق باشيد، ديگر به اثبات اعمال خود نيازی نداريد و اگر در زندگی حادثه ای پيش آيد، می دانيد كه مصلحت اوست و ماهيت وجود شما ثابت و سازگار باقی خواهد ماند.(مهاتما گاندی)

بهترین لذت آدمی این است که بداند نسلی که از او به جا مانده ، ولی حسی برتر از هر لذت موجود این است که بداند مسئولیت خانواده ای بر دوش اوست و هر فردی میتواند از این لذت برخوردار باشد.(نلسون ماندلا)